מה מומלץ לראות בנטפליקס?

נטפליקס טבע ואקולוגיה

עוברים בפעם האלף על התפריט שנטפליקס מציעה לכם ולא מצליחים להחליט מה לראות?

בוהים שוב בקטלוג של נטפליקס ומרגישים שכבר ראיתם את כל הדברים השווים??

הגעתם למקום הנכון!

קבלו 8 המלצות לסרטים וסדרות שווים במיוחד - מרגשים, מלהיבים ומעוררי מחשבה - ועם ערך מוסף פוטנציאלי עצום. חלק מהסרטים ברשימה עשויים לגרום לכם לחשוב מחדש על הרגלים ולהמריץ אתכם לשפר את בריאותכם ו... להציל חיים! של בעלי חיים אחרים ואפילו את אלה שלכם...

1. עיר הפינגווינים

עיר הפינגווינים

"עיר הפינגווינים" (2021, עונה אחת של 8 פרקים) היא סדרה מצחיקה ומהנה - אבל גם מרגשת ונוגעת ללב. "עיר הפינגווינים" היא סדרת ריאליטי שגיבוריה הם בעלי חיים - עופות שאיבדו את היכולת לעוף והולכים מצחיק - שמצליחים לנהל חיים סוערים ומורכבים לצד בני האדם (לרוב בלי שאף אחד מהצדדים מפריע מדי לאחר, עושה רושם). התוכנית חושפת את האתגרים הלא פשוטים שעומדים בפני זוגות פינגווינים המבקשים להעמיד צאצאים בעולם מלא מגרשי חניה, חתולים וגם "ענקים" משונים.

2. אוקג'ה

אוקג'ה

"אוקג'ה" (2017) הוא אחד הסרטים החשובים והמלהיבים שנעשו אי פעם על בעלי חיים ועל היחס שלנו אליהם. הסרט בוים על ידי הבמאי הדרום-קוריאני עטור הפרסים בונג ג'ון-הו (שזכה באוסקר על "הפרזיטים") וכולל סגנונות מגוונים הנעים בין קומדיה ואקשן ומגיעים עד לאימה אפלה.

3. סיספירסי

סיספירסי הסרט נטפליקס

"סיספירסי" (2021, 90 דק') הוא סרט שמתעד מסע חובק עולם לגילוי וחשיפת ההשפעה האמיתית של הדיג התעשייתי על החיים בים. האם ישנו כיום דיג שניתן להגדיר באמת בתור "דיג בר קיימא"? והאם חקלאות של דגים יכולה להיות פיתרון? ומה יקרה לנו אם חלילה המערכת האקולוגית הימית תתמוטט? הסרט מציב שאלות גדולות וחשובות - ולא נרתע מגילוי התשובות להן - גם כשהן לא נוחות. מומלץ!

4. לא רק בלונדינית 2

לא רק בלונדינית2

כמו שאפשר להבין משמו, "לא רק בלונדינית 2" (2003, 94 דק') הוא לא בדיוק סרט איכות שבדי. מדובר בסרט מהנה וקליל, ושיחד עם זאת, בכל זאת רתום כולו למטרה חיובית ומשמחת - ביטול הניסויים האכזריים והמיותרים המתקיימים בתחום הקוסמטיקה. למרבה השמחה, עקב המודעות הגבוהה לניסויים בתחום ויכולת ההשפעה הצרכנית הישירה - חלה התקדמות עצומה בהגנת בעלי חיים מפני ניסויים בתחום הקוסמטיקה מאז שהסרט יצא לאקרנים, ומדינות רבות - כולל ישראל - אסרו על ביצוע ניסויים בתחום זה.

5. כוכב הלכת המופלא

כוכב הלכת המופלא

"כוכב הלכת המופלא" (2019) היא סדרה תיעודית מרהיבה ומרחיבת לב בהגשת דיוויד אטינבורו, שסוקרת את החיים בכדור הארץ - המקום היחיד ביקום שידוע לנו (בינתיים, לפחות) שמתקיימים בו חיים. קשה להישאר אדישים לנופים עוצרי הנשימה, למגוון הבלתי נתפס של צורות החיים השונות ולדרכים המורכבות שבהן הם משפיעים אלה על אלה. הסדרה כוללת 8 פרקים המוקדשים כל אחד לבית גידול שונה - יערות, אגמים, מדבריות - ושיחד יוצרים תמונה עשירה של העולם שבו אנו חיים, ושנמצא כיום תחת איומים קיומיים.

6. מורתי התמנונית

מורתי התמנונית סרט נטפליקס

"מורתי התמנונית" הוא סרט אישי וצנוע לכאורה, דל משתתפים ותקציב, בלי אפקטים ובלי תסריט. ולמרות זאת מדובר באחד הסרטים המרגשים והמרתקים שנעשו אי פעם על בעלי חיים, ובכלל. הסרט זכה בפרס האוסקר לסרט התיעודי הטוב ביותר לשנת 2021 ובפרסים רבים נוספים - ובצדק. הסרט מציע לנו הצצה אל עולם זר ומוזר, אפשר לומר חייזרי, שנמצא עם זאת כאן על כדור הארץ, במרחק צלילה והושטת יד. והעולם החייזרי מציץ אלינו חזרה.

7. מה בשם הבריאות

מה בשם הבריאות

"מה בשם הבריאות" ("What the Health") הוא סרט תיעודי שבוחן איך התזונה שלנו משפיעה על סיכויינו לחלות במחלות המהוות את גורמי התמותה העיקריים במדינות המערב. הסרט בוחן את האינטרסים והקשרים של חברות התרופות והמזון והגופים המפקחים עליהן, וחושף שחיתות קשה לעיכול.

8. דייויד אטנבורו: על פני האדמה

על פני האדמה

מגיש תוכניות הטבע המפורסם והאהוד ביותר בעולם, סר דיוויד אטנבורו, מסכם קריירה יוצאת דופן ומופלאה שבה זכה לראות את פלאי החיים על כדור הארץ, לא פעם רגע לפני שנעלמו לתמיד. בליווי סיפורו האישי המרגש וצילומים מופלאים שצולמו לאורך כל הקריירה שלו - הסרט מאפשר לקבל פרספקטיבה רחבה על המשבר החמור שאיתו מתמודדת האנושות כיום - ולא רק היא.

בשורה התחתונה

מה מומלץ לראות בנטפליקס? סרטי דוקו כמו "כוכב הלכת המופלא", "מורתי התמנונית" או "סיספירסי"; סדרות דוקו-ריאליטי כמו "עיר הפינגווינים"; את הסרט העליליתי המיוחד אוקג'ה; וגם סרטים קלילים וכיפיים כמו "לא רק בלונדידנית 2". צפייה מהנה!