האמת מאחורי תעשיית בשר ה"עוף" | אנימלס

האמת מאחורי בשר ה"עוף"

Chickens_Scandinavia_JMcArthur_2017-4181

חיי אפרוח

כל אפרוח שבוקע במדגרות של תעשיית הבשר מחפש את אמו אבל לעולם לא ימצא אותה. כבר ביומו הראשון הוא עובר סלקציה מהירה על סרט נע. אם הוא נראה חלש או חולה – הוא נזרק לבלנדר או למכונת מעיכה, או מושלך לשקית זבל בה הוא גוסס לאיטו.

האפרוח ששרד את הסלקציה ונמכר ללול, נכלא במחסן עצום, יחד עם עוד עשרות אלפי אפרוחים. ההפרשות לא מנוקות לאורך כל חייו, והוא נאלץ לחיות בשלולית צורבת ומחניקה של אמוניה. אדי האמוניה מקשים על האפרוח לנשום, גורמים לכוויות בעורו ולפגיעה בעיניים עד עיוורון.

אם זה לא מספיק – התעשייה יצרה את האפרוח מעוות גנטית לגדילה מהירה, כדי שיגיע בזמן הקצר ביותר למשקל המתאים לשיווק. (לכך התעשייה מוסיפה גם שימוש באנטיביוטיקה, זרזי גדילה, תרופות, מזון מרוכז ותאורה חזקה). העיוות הגנטי ניפח חלקים רווחיים יותר בגוף האפרוח - החזה והשרירים, וצימק חלקי גוף רווחיים פחות - רגליים ועצמות. התוצאה היא גוף מעוות שלא יכול להחזיק את עצמו. לכן האפרוח קורס תחת משקל גופו ומתקשה ללכת. תשעה מתוך עשרה אפרוחים סובלים מנכויות רגליים וכאבים נלווים כל חייהם.

בגיל 42 יום בלבד, האפרוח (בטבע הוא עוד היה נהנה מחסות אמו!) המפוטם והנכה יועמס באלימות לכלוב צפוף על משאית שתוביל אותו לשחיטה. נקעים ושברים ברגליים ובכנפיים, צמא ומחנק הם רק חלק מהפגיעות הנגרמות בהעמסה ובהובלה. במשחטה תולים אותו מרגליו על מסוע וגרונו משוסף בסכין. עדיין בהכרה, האפרוח ממשיך לסבול עד שהוא מת לבסוף מאיבוד דם.

תעשיית בשר ה"עוף" בסרטונים

דרך העיניים שלהם

תחקיר העוף הגדול - כתבת ערוץ 2

תחקיר כלבוטק - חשיפה ממשחטת זוגלובק

5 סודות של תעשיית העוף

השמדת לול רבייה

מילועוף מציגים: דם וזוהמה

אנימלס
דילוג לתוכן