שר החקלאות,
עצור את כליאת התרנגולים בכלובים!

ניצחון!

במסגרת הליך משפטי שאנימלס יזמה, משרד החקלאות מסר שהחליט להקפיא את אכלוס לול הכלובים עקב חשש לפגיעה ברווחת התרנגולים. בהמשך, המשרד הודיע שמדובר בהחלטה קבועה - התרנגולים בתעשיית הבשר בישראל לא יוחזקו בכלובים! בעלי הלול הגישו עתירה נגד ההחלטה, אבל זה לא עזר להם - בית המשפט קיבל את עמדת משרד החקלאות שכליאת התרנגולים בכלובים היא התעללות.
תודה לכל מי שחתמו על העצומה, הלחץ הציבורי שהפעלנו ביחד עובד!

 

תוך הסתרת מידע וניסיונות הטעיה, משרד החקלאות מנסה לעשות מחטף ולתת אור ירוק להתעללות מזעזעת מסוג חדש!

התרנגולים בתעשיית הבשר עוברים גיהנום, הם בין בעלי החיים האומללים ביותר בישראל (גלו למה). אבל לפחות, בשונה מהתרנגולות בתעשיית הביצים, למעלה מ-200 מיליון התרנגולים בתעשיית הבשר לא מוחזקים בכלובים.

כעת, משרד החקלאות אישר לול ענק של כלובים לתרנגולים! מתחת לרדאר, הם רוצים להחמיר את התנאים הקשים ממילא של התרנגולים. הכלובים מגבילים עוד יותר את היכולת של התרנגולים לממש התנהגויות טבעיות - הם בקושי יוכלו ללכת ולמתוח איברים, והם לא יוכלו לדרוך על קרקע.

שיטת הכליאה החדשה מנוגדת לחוק באיחוד האירופי (שמחייב מצע בלולים) וגם לחוק צער בעלי חיים הישראלי. אסור לנו לתת לזה לקרות. חותמים עכשיו על העצומה וקוראים לשר החקלאות לעצור את המחטף!

 

הצטרפו ל-30,023 שכבר חתמו על העצומה!

התרנגולים בתעשיית הבשר סובלים בכל יום בחייהם. אנו דורשים ממשרד החקלאות להימנע מלהחמיר את סבלם של התרנגולים ולא לאשר את כליאתם בכלובים.

חתימה על עצומה

תודה שחתמת על העצומה!

עוד קליק אחד יעלה את המודעות למאבק - ויעזור למנוע את החמרת ההתעללות בתרנגולים.

רוצה לעשות עוד צעד כדי לעצור את הפגיעה בתרנגולים? הצטרפו לעשרות אלפי ישראלים שניסו טבעונות באתגר 22.

עדכונים אחרונים

ניצחון: תוכנית הכלובים בתעשיית הבשר הוקפאה!

אפריל 2022

במסגרת עתירת חופש מידע שהגישה אנימלס, משרד החקלאות הודיע לעמותה שהוא החליט להפסיק את המחקר שנועד לבחון פגיעה בתרנגולים בכלובים, ולהקפיא המשך אכלוס של תרנגולים בלולי כלובים!

בפייסבוק

בתקשורת: ynet

90% מהציבור בישראל מתנגד לכליאה של תרנגולים בכלובים

ינואר 2021

סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה מראה כי 90% מהציבור בישראל סבורים שאסור להרשות לכלוא תרנגולים בכלובים בתעשיית הבשר.

פייסבוק

המחאה עובדת: הניסוי לא ימומן מתקציב הגנה על בעלי חיים

ינואר 2021

בעקבות המחאה הציבורית שהובילה אנימלס והתערבות חברי הכנסת, משרד החקלאות חזר בו והודיע שלא ישתמש בתקציב המוקדש להגנה על בעלי חיים כדי לממן את הניסוי בלולי כלובים.

פייסבוק

התעללות במימון התקציב להגנה על בעלי חיים

נובמבר 2020

בעקבות העתירה שהגישה אנימלס, משרד החקלאות נאלץ לספק תשובות. מתברר כי הניסוי בלולי כלובים מתוקצב ב- 1.6 ש"ח מכספי ציבור, מתוכו 800,000 שח מתוך תקציב שנועד להגנה על בעלי חיים.

לכתבה 

פייסבוק

 

אנימלס עותרת לבית המשפט לאחר שבקשת חופש המידע לא נענתה

ספטמבר 2020

לאחר בקשת חופש המידע שהגישה אנימלס לקבלת מידע על המחקר המתוכנן בלול הכלובים לא נענתה במועד הקבוע בחוק, אנימלס עותרת לבית המשפט כדי שיחייב את משרד החקלאות להשיב בשקיפות.

פייסבוק

לול הכלובים נחשף: התעללות בחסות משרד החקלאות

ספטמבר 2020

לאחר שמשרד החקלאות טען שהפינוי של התרנגולים לשחיטה נעשה “ללא מגע יד אדם” ומקטין את המצוקה של התרנגולים, צוות החקירות של אנימלס חשף את האמת: התרנגולים האומללים נערמים אחד על השני במסוע, נופלים לקרקע, העובדים זורקים אותם ודוחסים אותם באלימות בארגזים – כאילו הם חפצים שמותר להעיף, למחוץ ולהפיל.

בתקשורת: ynet

פייסבוק, סרטון ממצאים

קריאה בכנסת אל שר החקלאות: עצור את כליאת התרנגולים בכלובים

ספטמבר 2020

בעקבות תחקיר אנימלס, חה”כ מרב מיכאלי ותמר זנדברג משדולת זכויות בעלי החיים בכנסת פנו אל שר החקלאות אלון שוסטר בבקשה שיעצור את כליאת התרנגולים בכלובים בתעשיית הבשר:

“למרבה הזוועה, משרד החקלאות הנפיק לאחרונה היתר לאכלס תרנגולים בתעשיית הבשר בלול כלובים חדש, המחמיר מאד את סבלם… לא ייתכן שבעוד שבמדינות מתקדמות משפרים את ההגנה על בעלי החיים, ישראל תלך לאחור ואף תאפשר שיטות גידול חדשות שמירות את סבלם של בעלי החיים.”

פייסבוק

אנימלס מגישה בקשת חופש מידע לקבלת מידע על הניסוי בלול הכלובים

אוגוסט 2020

בהמשך לטענת משרד החקלאות שנדרש מחקר לבחינת שיטת הכליאה של התרנגולים, אנימלס מגישה בקשת חופש מידע על המחקר, כולל המימון מכספי ציבור.

פייסבוק

אנימלס פונה לבית המשפט לעצירת כליאת התרנגולים בכלובים

יולי 2020

אנימלס מגישה עתירה דחופה לבית המשפט כדי לבטל את ההיתר ללול הכלובים ולמנוע כליאת נוספת של תרנגולים בכלובים בתעשיית הבשר.

בתקשורת: ynet

פייסבוק

בית המשפט לא עצר את כליאת התרנגולים – המאבק נמשך

יולי 2020

דיון דחוף שהתקיים הסתיים במחיקת העתירה בהסכמה בעקבות המלצת בית המשפט, זאת לאחר שמשרד החקלאות הצהיר כי הוא עדיין בוחן את השיטה וכי לא יתן היתרים ללולים נוספים לכלוא תרנגולים בכלובים עד לקבלת החלטה סופית בנושא. בית המשפט נתן תוקף של פסק דין להתחייבות משרד החקלאות שלא ישנה את המצב מבלי לתת לאנימלס הודעה מראש.

פייסבוק

רוצה לעשות עוד כדי להקל על הסבל של התרנגולים?

גלו באתר הצמחונות והטבעונות הישראלי את כל הטיפים והסודות כדי להחליף בשר עוף בחלבון מהצומח