עדכונים במאבק נגד המשלוחים החיים

עלייה של כ-20% בהיקף המשלוחים החיים ברבעון הראשון של 2023

אפריל 2023

המשלוחים החיים שוברים שיאים חדשים של אכזריות. מספר העגלים והטלאים שנדחסו באוניות משא צפופות ומצחינות בדרך לישראל ברבעון הראשון של 2023 זינק ב-20% ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה, ועומד על 247,390 טלאים ועגלים (26,169 הועברו לרש"פ).

בפייסבוק

לכתבה

 

גופת עגל נסחפה לחוף ליד חיפה

מרץ 2023

שוב נמצאה גופת עגל בחוף בישראל. כל שנה מאות אלפי קורבנות של המשלוחים החיים נדחסים לתוך אוניות צפופות ומזוהמות ועוברים מסעות של סבל בשביל פיטום ושחיטה בארץ. מי שלא שורד את המסע פעמים רבות ייזרק לים, והגופה שלו יכולה להגיע לחופי הרחצה שלנו.
בפייסבוק

 

מזעזע: המשלוחים החיים בעלייה של 500% בעשור

ינואר 2023

נתונים מזעזעים מהמשלוחים החיים פורסמו במעריב: בעשור האחרון נרשמה עלייה של 500% במספר בעלי החיים שהובלו באוניות המשלוחים. מדובר בעלייה מטורפת, שלא תואמת בשום אופן את העלייה בגידול האוכלוסייה כפי שבמשרד החקלאות מנסים לטעון.
בפייסבוק
לכתבה

 

2022 שברה שיאים של אכזריות: 925,440 בעלי חיים במשלוחים החיים

ינואר 2023

925,440 כבשים ועגלים יובאו לישראל מאירופה ומאוסטרליה באוניות צפופות ומצחינות ב-2022, עלייה חדה של כ-8% מהשנה שעברה.
הצעות חוק חדשות להפסקת המשלוחים החיים הוגשו על ידי חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית. בכנסת ה-20 הליכוד הוביל את הצעת החוק בנושא, שזכתה לתמיכת הממשלה, ועכשיו נותר להשלים את הליך החקיקה עם גיבוי מלא של הציבור - 86% מהישראלים תומכים בחקיקה להפסקת המשלוחים החיים.
בפייסבוק

 

תאונה בכביש הערבה - בגלל המשלוחים החיים

דצמבר 2022

עגלים מהמשלוחים קפצו ממשאית הובלה לכביש בניסיון לברוח. רכב פרטי שנסע מאחורי המשאית התנגש בהם. נהג הרכב נפצע קל, ואחד העגלים נפגע.
בפייסבוק
לכתבה

שיא התעללות חדש: 828,482 עגלים וטלאים במשלוחים החיים השנה

דצמבר 2022

עו"ד שירה הרצנו מאנימלס התראיינה לרשת ״כאן ב״ על השיא החדש במספר קורבנות המשלוחים החיים מאז תחילת 2022, וקראה לנבחרי הציבור לעצור את ההתעללות.
מתוך הראיון: ״עגלים וטלאים שהמון פעמים בגיל שהם עדיין צריכים לינוק מאימא שלהם, במקום זה קורעים אותם מארצות המוצא שלהם ודוחסים אותם באוניות צפופות, מזוהמות ומטונפות״.
בפייסבוק: אנימלס, כאן ב
לראיון

גרמניה אוסרת על משלוחים חיים מחוץ לאיחוד האירופי

נובמבר 2022

גרמניה הודיעה שתפסיק לאשר משלוחים חיים למדינות מחוץ לאיחוד האירופי! משלוחים חיים לפיטום ושחיטה מחוץ לאיחוד האירופי נאסרו כבר, ועכשיו יגיע הסוף גם למשלוחים חיים למטרות רבייה.
בפייסבוק

כ-800 עגלים הושמדו בגלל רשלנות בירוקרטית במשלוחים החיים

אוקטובר 2022

עקב חוסר הבנה של מסמכי ההובלה, פקידי נמל באלג׳יריה חששו כי כ-800 עגלים שנשלחו אליהם מצרפת עלולים להיות נגועים במחלה. הם סירבו להוריד את העגלים מהאונייה ושלחו אותה בחזרה לצרפת, אולם, עקב התפרצות מחלת הפה והטלפיים באלג׳יריה בצרפת לא היו מוכנים לקחת את הסיכון כי העגלים נדבקו בזמן ששהו בנמל, וסירבו גם הם לקבל את העגלים. אחרי שלושה שבועות בהם הם מיטלטלים ממקום למקום באונייה צפופה, כל 800 העגלים הושמדו וגופותיהם נשרפו.

בפייסבוק

לכתבה (אנגלית)

ניו זילנד מפסיקה את המשלוחים החיים

ספטמבר 2022

ניו זילנד אישרה סופית את החקיקה לאיסור כל סוגי המשלוחים החיים מהמדינה. כבר ב-2008 ניו זילנד הפסיקה את המשלוחים של עגלים וטלאים לפיטום ולשחיטה ועכשיו היא משלימה את המהלך - ואוסרת גם על משלוחים חיים למטרות רבייה.

בפייסבוק

המשלוחים החיים הורגים גם את צבי הים

ספטמבר 2022

אוניות המשלוחים החיים הצפופות והמטונפות הן סיוט בשביל העגלים והטלאים שכלואים בתוכן – ואלו לא בעלי החיים היחידים שנפגעים מהן. ד"ר יניב לוי, מנהל המרכז להצלת צבי הים, מסביר בריאיון לעיתון הארץ כי צבים רבים נפגעים בים הפתוח משקיות פלסטיק שהן ככל הנראה שקי אוכל של בעלי חיים שמקורם באוניות המשלוחים החיים. הצבים נלכדים בשקים ולעתים קרובות מתים בתוכם.

בפייסבוק

לכתבה

בניגוד להמלצות משרד הבריאות והסביבה: משרד האוצר ביטל את המכס על בשר

יולי 2022

משרד האוצר פתח בצעד הראשון במסגרת ההסכם מול תעשיית הבשר וחתם על צו שמבטל לחלוטין את מכסי הייבוא על בשר ועל מוצרי בשר מעובדים לישראל. הצעד נעשה בניגוד לאזהרות של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה על הנזקים הבריאותיים והסביבתיים של תעשיית הבשר, ובניגוד ליעד הלאומי לצמצום צריכת המוצרים מהחי בכ-50%, שהמדינה הציגה בפני האו"ם לפני פחות משנה. במסגרת הצעדים הבאים בהסכם, משרד האוצר הצהיר על כוונתו גם לבטל באופן קבוע את המכס על הובלת עגלים במשלוחים חיים, ולהעביר כ-430 מיליון ש"ח לתעשיית הבשר.

בפייסבוק

לכתבה

15 ארגונים ליועמ״שית: עצרי את ההטבות לתעשיית הבשר!

יוני 2022

עמותת אנימלס יחד עם 14 ארגונים סביבתיים נוספים פנו בפנייה דחופה אל היועצת המשפטית לממשלה וקראו לה לעצור את ההסכם של משרדי האוצר והחקלאות עם תעשיית הבשר, בו הם התחייבו להעביר לתעשייה 430 מיליון ש״ח, לבטל את המכס ביבוא בשר וגם לתת פטור קבוע ממכס על יבוא עגלים במשלוחים החיים. בפנייה הובהר שההסכם לא חוקי, ומנוגד לאינטרסים ציבוריים חשובים - בריאות הציבור, שמירה על הסביבה וכמובן הגנה על בעלי החיים.

הארגונים השותפים לפנייה: הפורום הישראלי לתזונה בת-קיימא, גרינפיס ישראל, איגוד רופאי בריאות הציבור בישראל, תנו לחיות לחיות, שינוי כיוון, חופש לבעלי חיים, שומרי הבית, מגמה ירוקה, מרכז השל לקיימות, הורים למען האקלים, מערך הקליניקות המשפטיות - אוניברסיטת בר אילן, הקליניקות - הפקולטה למשפטים אוניברסיטת ת"א, המטה לקידום טבעונות בצה"ל, מחאת הנוער למען האקלים.

בפייסבוק

לכתבה

הממשלה תיתן תמריץ כלכלי לתעשיית הבשר ותבטל את המכס ביבוא

יוני 2022

משרדי האוצר והחקלאות הגיעו להסכם עם תעשיית הבשר, שבמסגרתו הם מתחייבים לתת לתעשייה 430 מיליון ש"ח ולבטל לגמרי את המכס ביבוא בשר. בנוסף, לפי ההסכם יינתן פטור קבוע ממכס ביבוא עגלים במשלוחים החיים, פטור שניתן כבר ב-2014 בהוראת שעה זמנית - שאחריו נרשמה קפיצה בהיקפי המשלוחים החיים. ההסכם ממתין לאישור משפטי.

בפייסבוק

בתקשורת: גלובס, Times of Israel

 

ח״כ יסמין סאקס פרידמן: ״הגיע הזמן להיות בצד הנכון של ההיסטוריה״

יוני 2022

לכבוד היום הבינלאומי למאבק במשלוחים החיים, ח"כ יסמין סאקס פרידמן נאמה בכנסת והסבירה למה חובה להעביר כמה שיותר מהר את הצעת החוק להפסקת המשלוחים החיים: "עגלים וטלאים, גורים קטנים, נאלצים לעבור מסע ימי מפרך, קשה ומיותר, מלא בפחד, בזוהמה, בכאב ובמוות - רק כדי להישחט כאן. זו הייתה החקיקה הראשונה שהגשתי כשנכנסתי לכנסת. בעבודת נמלים קשה למדתי את הנושא על כל היבטיו והבנתי שחוץ מהתעללות יש פה כל-כך הרבה דברים נוספים: זיהום, דואופול ששולט בשוק, כספים, שליטה, ובעיקר צריכה מופרזת של בשר לא בריא".

בפייסבוק

 

מחיר המשלוחים החיים: 16 אלף כבשים טבעו בים סוף

יוני 2022

מתוך 15,800 טלאים שהיו דחוסים על האונייה - רק 700 חולצו מהמים, וגם הם במצב קשה ולא צפויים לשרוד. השאר הופקרו למוות איטי ומייסר, כשהם מפרפרים בניסיון נואש להשיג עוד נשימה של אוויר, בזמן שהריאות שלהם מתמלאות לאט במים.

מקרים של טביעה המונית באוניות משלוחים חיים חוזרים שוב ושוב - לפני כשנתיים, נהרגו 41 אנשי צוות וכ-6,000 פרות בטביעה של אוניית משלוחים שיצאה מניו זילנד. בעקבות הטביעה, הודיעה ממשלת ניו זילנד שתאסור לגמרי על משלוחים חיים, גם למטרות רבייה, לאחר שנאסרו כבר משלוחים חיים לפיטום ולשחיטה. שנה קודם לכן, טבעה אוניית משלוחים חיים שיצאה מרומניה, כשעליה כ-14,000 טלאים.

בפייסבוק

לכתבה

 

שוב נמצא עגל ללא רוח חיים בלב הים

אפריל 2022

כמה אנשים שיצאו לשיט בסוף השבוע גילו גופת עגל בלב הים, שגם הוא הועמס על אוניית משלוחים צפופה ומטונפת, ולא שרד את מסע הייסורים.

בפייסבוק

 

כתבה בהארץ: ״כולם כמובן נגד התעללות, אבל ממשיכים לממן אותה״

אפריל 2022

כתבה שפורסמה בעקבות תחקיר הענק של אנימלס על המשלוחים החיים.

בפייסבוק

לכתבה

 

עגל מהמשלוחים החיים נסחף לחוף בראשון לציון

מרץ 2022

שוב תועדה גופת עגל ללא ראש שנסחפה לחופי ישראל. כשבעלי חיים מתים במהלך ההובלה, לזרוק את הגופות לים זו דרך מהירה להיפטר מהן. במקרים רבים, גם כורתים לבעלי החיים את הראשים כדי שלא יהיו על הגופות סימנים מזהים שיקשרו אותן למי שעשה את זה.

בפייסבוק

 

החלטה משמעותית בלוקסמבורג נגד המשלוחים החיים

מרץ 2022

צעד חשוב במאבק העולמי: משרד החקלאות של לוקסמבורג אסר באופן מיידי על משלוחים חיים מחוץ לאיחוד האירופי! לוקסמבורג היא מדינה קטנה, והיקף המשלוחים החיים שיצאו ממנה מצומצם - ועדיין מדובר בהחלטה משמעותית, גם עבור כל אחד ואחד מבעלי החיים שלא יועמס על אוניה צפופה ומטונפת, וגם כמסר למדינות נוספות.

בפייסבוק

 

דיון בכנסת: ח״כים קוראים לעצירת המשלוחים החיים 

פברואר 2022

חברי כנסת דיברו בנחישות נגד המשלוחים החיים בדיון חשוב בוועדת החינוך של הכנסת שדנה בנושא. יו״ר הוועדה, חברת הכנסת שרן השכל, הביעה תקווה שעד הדיון הבא כבר תהיה התקדמות בהצעת החוק להפסקת המשלוחים וקראה למשרד החקלאות להגיע לדיון הבא עם נתונים על כל אחת מהתלונות שהוגשו נגדם.

בפייסבוק

לפוסט של ח״כ יסמין סאקס פרידמן

 

שוב! טלאים מתים נסחפו אל חוף הים 

ינואר 2022

טלאים ועגלים מהמשלוחים החיים שוב ושוב מגיעים מתים לחופים בישראל, אחרי שלא שרדו את המסע המייסר על האוניות הצפופות והמטונפות, ונזרקו אל הים. 

בפייסבוק

 

בעקבות החלטת בג״ץ: משרד החקלאות שילם הוצאות לאנימלס

ינואר 2022

לאחר שמשרד החקלאות התעלם מתלונות שהגישה העמותה על התעללות בבעלי חיים במשלוחים החיים, פנתה העמותה לבג״ץ. התשובות שהתקבלו חשפו כי תלונה אחת נסגרה ללא כתבי אישום, תלונה נוספת נסגרה ללא חקירה ואילו התלונה השלישית - אבדה. בג״ץ קבע כי משרד החקלאות ישלם לאנימלס על הוצאות המשפט ובכך מבהיר למשרד החקלאות כי המינימום הוא לענות על תלונות.

בפייסבוק

 

לשכת עורכי הדין: להפסיק את המשלוחים החיים

ינואר 2022

לשכת עורכי הדין קוראת לשר החקלאות לשים סוף למשלוחים החיים. ״המשלוחים החיים גורמים סבל בל יתואר וייסורי גיהינום לבעלי החיים, ומהווים כתם מוסרי על החברה הישראלית", כך כתבו חברי הוועדה להגנה על זכויות בעלי חיים בלשכת עורכי הדין במכתבם לשר החקלאות.

בפייסבוק

בתקשורת: מעריב

 

בשל בעיות כוח אדם - הורדת בעלי חיים מאוניות המשא מתעכבת במשך שעות ארוכות 

ינואר 2022

משרד החקלאות מודיע ליבואני בעלי החיים המיועדים לשחיטה כי פריקת האוניות תאושר רק במסגרת שעות העבודה ה"רגילות", על אף המחסור בכוח אדם, דבר שיוביל לשעות ארוכות של המתנה ושל סבל נוסף עבור העגלים והטלאים האומללים שבאוניות.

בפייסבוק

בתקשורת: מעריב

 

התעללות שוברת שיאים

ינואר 2022

שיא מדאיג: יותר מ-850,000 עגלים וטלאים הובלו במשלוחים החיים לישראל ב-2021, עלייה של 42% לעומת השנה שעברה והמספר הגבוה ביותר במשלוחים עד היום.

בפייסבוק: 1, 2

בתקשורת: הארץ, ישראל היום, Times of Israel ,ynet

 

בעקבות תחקיר אנימלס: 17 תלונות על תעשיית המשלוחים החיים

דצמבר 2021

בעקבות תחקיר הענק שהתפרסם בחדשות N12 אנימלס הגישה 16 תלונות על עבירות צער בעלי חיים למשרד החקלאות ותלונה נוספת על עבירות סביבתיות למשרד להגנת הסביבה. תחקירני אנימלס תיעדו מקרים קשים של אלימות, התאכזרות והזנחה, ביטויי התעללות המהווים עבירה על החוק. 

בפייסבוק

 

תחקיר אנימלס: מה קורה לבעלי החיים מהמשלוחים החיים אחרי שהם מגיעים לארץ?

דצמבר 2021

תחקיר חסר תקדים בהיקפו פורסם בכתבה במהדורה המרכזית של החדשות - N12. תחקירני אנימלס ליוו אלפי עגלים וטלאים מהמשלוחים החיים ותיעדו - הסיוט של בעלי החיים נמשך גם בישראל.

בפייסבוק

לכתבה באתר N12

 

שר החקלאות קיים פאנל פתוח בנושא המשלוחים החיים

דצמבר 2021

86% מהישראלים תומכים בחקיקה להפסקת המשלוחים החיים. שר החקלאות, עודד פורר, הזמין את הציבור לעלות לפאנל פתוח בזום, להשמיע את קולו ולהעלות סוגיות ושאלות בנושא.

בפייסבוק

לפאנל המלא

לפוסט של השר פורר

 

אנימלס לבג"ץ: משרד החקלאות כושל בטיפול בתלונות על התעללות בעגלים במשלוחים החיים

אוגוסט 2021

אנימלס הגישה עתירה לבג"ץ, בה ביקשה לחייב את משרד החקלאות להכריע בשלוש תלונות על עבירות התעללות בבעלי חיים. התלונה הראשונה על התעללות בהסגר אילות הוגשה לפני למעלה מ-3 שנים, ושתי התלונות הנוספות על תיעוד שביצעו תחקירני אנימלס בפריקות עגלים בנמל אילת הוגשו לפני שנה וחצי.

בפייסבוק

לכתבה

 

עגל מהמשלוחים החיים נסחף מת וללא ראש לחוף באשקלון

אוגוסט 2021

שוב ושוב עגלים וטלאים שלא שורדים את מסעות הייסורים נזרקים לים ומגיעים מתים לחופים. גם לאלה שמצליחים לשרוד - המסע באונייה צפופה ומטונפת, שבה צריך לדרוך אחד על השני רק כדי להגיע לאוכל או למים, הוא לא פחות אכזרי. 

בפייסבוק

 

חקירת המשרד להגנת הסביבה: אוניית משלוחים חיים מזהמת את הים

אוגוסט 2021

אוניית משלוחים חיים זיהמה את הים בחציר מעורב בצואת עגלים - זה מה שהתגלה בחקירה של המשרד להגנת הסביבה בביקורת על אוניית משלוחים חיים, שהובילה 1,600 עגלים מרומניה לנמל מספנות ישראל בחיפה. תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה, הצהירה כי יש להפסיק עם המשלוחים החיים באופן מיידי, שכן הם משלוחי מוות והתעללות.

בפייסבוק

בתקשורת: ynet

 

חסר תקדים: יותר מחצי מיליון בעלי חיים במשלוחי במחצית הראשונה של 2021

יולי 2021
על פי נתוני משרד החקלאות, במחצית הראשונה של שנת 2021 הובלו לנמלי ישראל 501,656 עגלים וטלאים - עלייה של כ-59% (!) לעומת המחצית הראשונה של שנת 2020, בה הובלו לישראל 315,770 בעלי חיים לפיטום ושחיטה. לשם השוואה, לאורך כל שנת 2017 הובלו לישראל 499,265 בעלי חיים על אוניות המשלוחים החיים.

משרד החקלאות השעה את המשלוחים החיים מפורטוגל

יוני 2021
בחדשות 12 דיווחו: משרד החקלאות הורה על עצירה זמנית של המשלוחים החיים מפורטוגל.

יום המאבק הבינלאומי במשלוחים החיים

יוני 2021
כחלק מהמאבק העולמי, אנימלס קיימה פעילות רשת שסחפה פעילים, אזרחים ואמנים, בהם אורנה בנאי, יערה בנבנישתי, גלי בן  גיאת, ריקי גל, גדי וילצ'רסקי, שי נחייסי, בת חן סבג, ואיתי שגב. היום הבינלאומי מצוין בכל שנה ב-14.6 בעקבות לאחר שב-14.6.2015 אוניית משלוחים חיים שיצאה מרומניה עגנה בסומליה, כשעליה 13,000 גופות של כבשים שמתו מצמא, רעב וייאוש.
בפייסבוק: 123

תחקירני אנימלס: יותר אוניות משלוחים מגיעות לישראל

יוני 2021
חודש מאי היה החודש העמוס ביותר באוניות בשנים האחרונות. תחקירני אנימלס גילו 3 אוניות חדשות שהתחילו להגיע לישראל, נוסף על צי האוניות הקבוע שמוביל בעלי חיים לישראל.

בריטניה: שורת מהלכים למען בעלי חיים בהם איסור משלוחים חיים

מאי 2021
בזכות פעילות עיקשת של של ארגוני זכויות בעלי חיים, הממשלה הבריטית הציגה תוכנית חקיקה להכיר בבעלי חיים כיצורים חשים: עצירת המשלוחים החיים למטרות פיטום ושחיטה.

ניו-זילנד מפסיקה את המשלוחים החיים 

אפריל 2021

לאחר שכבר ב-2008 ניו זינלד אסרה על המשלוחים החיים למטרות פיטום ושחיטה, המדינה משלימה את המהלך ועוצרת את ייצוא המשלוחים החיים גם למטרות רבייה.

פייסבוק, בתקשורת

שנת 2021 נפתחת עם עלייה של 51% במשלוחים החיים

אפריל 2021

ברבעון הראשון של שנת 2021 הובלו לישראל 207,214 עגלים וטלאים, בהשוואה לאותה תקופה ב-2020, בה הובלו לנמלי ישראל 136,983 בעלי חיים (חלקם מועברים לרשות הפלסטינית).

בפייסבוק, בתקשורת (אנגלית)

מעל 20 אוניות משלוחים חיים תקועות בתעלת סואץ 

מרץ 2021

אונייה שנתקעה בתעלת סואץ יצרה פקק וחסמה את המעבר ליותר מ-20 אוניות של משלוחים חיים, עליהן יש כ-130 אלף בעלי חיים, תוך חשש שייגמרו המזון והמים.

בפייסבוק

אוניות משלוחים חיים תקועות בלב ים 

מרץ 2021

שתי אוניות שיצאו מספרד לא הורשו לפרוק את העגלים בנמלי היעד, לאחר שהתגלתה מחלה. על פי הדיווחים, המזון באוניות התמעט ועגלים רבים מתו. כעבור כחודשיים וחצי בים התיכון, הוחלט להשמיד את בעלי החיים.

דיווח ראשון בפייסבוק, דיווח שני בפייסבוק

גופת טלה נמצאה בים ליד אילת 

ינואר 2021

גופה של טלה קטן, שכנראה נזרק מאוניית משלוחים חיים, נתפסה בחבל מתחת למים, במתחם של קו צינור אילת-אשקלון.

בפייסבוק

מעל 600 אלף עגלים וטלאים הובלו לישראל בשנת 2020

ינואר 2021

על פי נתוני משרד החקלאות, במהלך שנת משבר הבריאות העולמי, הובלו לנמלי ישראל 601,741 עגלים וטלאים (כ-45 אלף הועברו לרשות הפלסטינית).

בפייסבוק, בתקשורת, בתקשורת (אנגלית)

ניו-זילנד מקפיאה את המשלוחים החיים

ספטמבר 2020

בעקבות טביעה של אוניית משלוחים עם 43 אנשי צוות ו-6000 בעלי חיים, ניו זילנד מקפיאה את המשלוחים החיים משטחה.

בפייסבוק

אפידמיולוגית בארגון הבריאות העולמי: המשלוחים החיים מסוכנים לבריאות הציבור

אוגוסט 2020

בתקשורת: Times of Israel

גופת עגל נסחפה לחוף הרצליה

אוגוסט 2020

בפייסבוק

במחצית הראשונה של 2020 יובאו לישראל 315,770 עגלים וכבשים במשלוחים החיים

יולי 2020

בתקשורת: זמן ישראל. בפייסבוק

הולנד, אוסטריה וחלק ממחוזות גרמניה מגבילות משלוחים חיים למדינות מחוץ לאיחוד האירופי

יולי 2020

האיחוד האירופי הקים ועדת חקירה לבחינת המשלוחים החיים. בתקשורת: The Guardian

שש הצעות חוק להפסקת המשלוחים החיים

יוני 2020

בכנסת ה-23 הוגשו עד כה שש הצעות חוק להפסקת המשלוחים החיים, ע"י חברי הכנסת מיקי חיימוביץ', מיקי זוהר, שרן השכל, תמר זנדברג, אלי אבידר ומרב מיכאלי.

מחאה מול הכנסת לציון היום הבינלאומי נגד המשלוחים החיים

יוני 2020

פייסבוק: משמרת מחאה של אנימלס מול הכנסת, נאומים במליאה

שר החקלאות, לטיפולך: לעצור את המגפה הבאה

יוני 2020

מאמר בידיעות אחרונות

דו"ח חריף של האיחוד האירופי: כשלים בפיקוח על המשלוחים החיים

יוני 2020

בתקשורת: ynet

דו"ח מבקר המדינה: מחדלים חמורים בפיקוח על המשלוחים החיים

מאי 2020

בתקשורת: גלובס,  Times of Israel

ברבעון הראשון של 2020 יובאו 136,983 בעלי חיים במשלוחים החיים 

אפריל 2020

בפייסבוק

2019: שיא בהיקף המשלוחים החיים

ינואר 2020

ב-2019 יובאו לישראל ולרש"פ 691,327 עגלים וטלאים – גידול של יותר מ–5,500 בהשוואה ל-2018.

בתקשורת: הארץ, רשת ב'

תיעוד אנימלס: אלימות בפריקת בעלי חיים מאוניה של דבאח

דצמבר 2019

בתקשורת: ישראל היום. בפייסבוק

הלוביסטים של תעשיית המשלוחים החיים מנסים לעצור את החקיקה

דצמבר 2019

בתקשורת: המקום הכי חם בגיהנום

תחקיר סנטיאנט: ההתעללות בעגלים מתחילה באוסטרליה

דצמבר 2019

בתקשורת: חדשות כאן. מחאה מול שגרירות אוסטרליה

אוניה מרומניה התהפכה בים השחור

נובמבר 2019

בתקשורת: טור של דוברת אנימלס ב-ynet, דיווחים ב-ynet ובישראל היום

וטרינרית במשרד החקלאות סתרה את עמדתו: צפיפות, מחנק וזוהמה באוניות המשלוחים

יוני 2019

בתקשורת: הארץ, Times of Israel

הפגנה מול משרדי הממשלה לציון היום הבינלאומי נגד המשלוחים החיים

יוני 2019

בתקשורת: מעריב, גלצ, כאן - הבוקר הזה, חדשות 13

זוועה בתל אביב: גופת עגל נסחפה לחוף הצוק 

יוני 2019

בתקשורת: ynet, וואלה!, ישראל היום, הארץ, מעריב, זמן ישראל, בחדרי חרדים, Times of Israel, N12

גופת עגל מהמשלוחים החיים בחוף הצוק בתל אביב צילום אור קרן

גופת עגל נסחפה לחוף הסטודנטים בחיפה

מאי 2019

בתקשורת: רדיו חיפהחי-פה

ביום הראשון של הכנסת: ח"כ מיקי זוהר וח"כ מיקי חיימוביץ' הגישו הצעות חוק להפסקת המשלוחים החיים

מאי 2019

בחירות 2019: אילו מפלגות ידאגו לבעלי החיים?

מרץ 2019
בתקשורת: ישראל היוםynet

למרות השחפת: עלייה במשלוחים החיים ברבעון הראשון של 2019

אפריל 2019
בתקשורת: גלובס

בחירות 2019: אילו מפלגות ידאגו לבעלי החיים?

מרץ 2019
בתקשורת: ישראל היוםynet

2018 שוברת שיא בהיקף המשלוחים החיים

ינואר 2019

בתקשורת: גלובס, הארץ

הצעת החוק עברה בקריאה טרומית

נובמבר 2018

הממשלה החליטה לתמוך בהצעת החוק – ולדחות את הערר של שר החקלאות

יולי 2018

בתקשורת: גלובסynetמעריבישראל היוםכלכליסטוואלה

שר החקלאות הגיש ערר על החלטת הממשלה לתמוך בהצעת החוק

ראש ממשלת אוסטרליה מנסה ללחוץ על ראש הממשלה נתניהו להמשיך את המשלוחים

יולי 2018

בתקשורת: הארץynetמעריבהארץ – טור דעה של נטע אחיטובשי גולדשטיין ב-103כיכר השבת.

הממשלה תומכת בהצעת החוק של ח”כ מיקי זוהר להפסקת המשלוחים החיים!

יולי 2018

בתקשורת: ynetמעריבהארץגלובסישראל היוםהיום שהיהכיכר השבת

נתניהו נגד משלוחים חיים

228 משפטנים, ביניהם המשפטנים הבכירים בישראל, קוראים להפסקת המשלוחים החיים

יולי 2018

דיווח במעריב, העצומה המלאה

סקר: 86% בעד הפסקת המשלוחים החיים

יולי 2018

Ynet

דיון בכנסת חושף – תחנות הסגר פועלות בניגוד לחוק


יוני 2018

חברי כנסת נגד המשלוחים החיים

מאי 2018

הצעות חוק נגד המשלוחים החיים

מאי 2018

ח”כ מיקי זוהר (ליכוד) הגיש הצעת חוק להפסקה הדרגתית של המשלוחים החיים, שאליה הצטרפו 20 חברי-כנסת מימין ומשמאל.

הצעת החוק נוסחה בשיתוף העמותות אנונימוס לזכויות בעלי-חיים ותנו לחיות לחיות. ארבע הצעות חוק דומות הוגשו ע”י חברות הכנסת תמר זנדברג, נורית קורן, מירב מיכאלי ויעל גרמן.

בסך-הכל חתומים על הצעות החוק 28 חברי-כנסת מימין ומשמאל: מיקי זוהר (ליכוד), שרן השכל (ליכוד), יעקב מרגי (ש”ס), נורית קורן (ליכוד), דב חנין (הרשימה המשותפת), יהודה גליק (ליכוד), דן סידה (ש”ס), אורן חזן (ליכוד), חיליק בר (המחנה הציוני), מירב מיכאלי (המחנה הציוני), אחמד טיבי (הרשימה המשותפת), איתן כבל (המחנה הציוני), יעל כהן פארן (המחנה הציוני), מיכאל מלכיאלי (ש”ס), מוסי רז (מרצ), תמר זנדברג (מרצ), איציק שמולי (המחנה הציוני), מירב בן ארי (כולנו), ציפי לבני (המחנה הציוני), אכרם חסון (כולנו), עמיר פרץ (המחנה הציוני), נאוה בוקר (הליכוד), יעל גרמן (יש עתיד), יפעת שאשא ביטון (כולנו), יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו), עבד אל חכים חאג’ יחיא (הרשימה המשותפת), יוסי יונה (המחנה הציוני), ג’מעה אזברגה (הרשימה המשותפת).

60 רבנים קוראים להפסקת המשלוחים החיים

מאי 2018

ידיעות אחרונות, כיפה, סרוגים

תינוקות באוניה

טור של דוברת אנימלס בעיתון הארץ

אפריל 2018

אורנה בנאי במהדורה ראשונה בערוץ 12-13

אפריל 2018

קמפיין חדש על אוטובוסים ותחנות אוטובוס בתל-אביב ובירושלים

אפריל 2018

קמפיין-די-למשלוחים-החיים

3,000 מפגינים: די למשלוחים החיים!

אפריל 2018

צעדת ענק בהשתתפות השחקנית אורנה בנאי וחברי הכנסת שרן השכל, יעל כהן פארן, תמר זנדברג, מוסי רז, דב חנין ונורית קורן.

הגיע הזמן להוציא את המשלוחים החיים מחוץ לחוק

אפריל 2018 (מאקו)

דוברת אנימלס מתראיינת ב”העולם הבוקר”

אפריל 2018 (ערוץ 13)

אורנה בנאי קוראת לממשלה לעצור את המשלוחים החיים

אפריל 2018 (ידיעות אחרונות)

מיקי חיימוביץ’ ואורי שביט מזמינות לצעדה נגד המשלוחים החיים

אפריל 2018 (ערוץ 10)

עלייה במשלוחים החיים ב-2018

אפריל 2018 (ישראל היום)

השדולה לזכויות בעלי-חיים קוראת לשר החקלאות לעצור את המשלוחים החיים; שרה נתניהו קוראת לרה”מ לפעול

מרץ 2018 (מאקו)

תחקיר מטלטל על המשלוחים החיים מאוסטרליה

מרץ 2018 (החדשות – ערוץ 12 ו-13)