תרנגולות אומללות בכלוב צילום אנימלס

סוף עידן הכלובים בתעשיית הביצים - עדכונים

 

התקנות לאיסור כליאת התרנגולות בכלובים אושרו בכנסת

יוני 2022

ועדת החינוך של הכנסת אישרה את התקנות שישימו סוף לכליאת תרנגולות בכלובים בתעשיית הביצים. משמעות התקנות היא שכל לול חדש שיוקם בישראל יהיה ללא כלובים, והלולים הקיימים יוחלפו בלולים חדשים בהדרגה כאשר רבים מהם יוחלפו כבר בשנים הקרובות. 

בפייסבוק

בתקשורת: מאקו, ynet, מעריב, Times of Israel, בחדרי חרדים, אייס, גלובס, News1


איסור הכלובים בסכנה

יוני 2022

משרד החקלאות פרסם טיוטה חדשה של התקנות לקביעת תנאי ההחזקה של תרנגולות בתעשיית הביצים. הטיוטה החדשה כוללת סעיפים שבמילים אחרות מאפשרים כליאת תרנגולות בכלובים - ״מדורים״ וכלובים עם דלתות שניתן לפתוח ולסגור. שר החקלאות מסר כי יברר את הדברים.

בפייסבוק


לקראת הכרעה: סוף עידן הכלובים קרוב מתמיד

מאי 2022

ימים קריטיים במאבק. ועדת החינוך של הכנסת התחילה את הדיונים בתקנות שיאסרו על החזקת תרנגולות בכלובים. עמותת אנימלס השתתפה בדיון, והשמיעה קול חזק וברור: את הכליאה חייבים להפסיק, וכמה שיותר מהר! 

בפייסבוק


0.04 מ״ר לתרנגולות: דו״ח מבקר המדינה מתריע מצפיפות בלולים

מאי 2022

הדו"ח החדש של מבקר המדינה מתריע על התנאים המחרידים בתעשיית הביצים בישראל, ומצביע על הפרות של הוראות חוק צער בעלי חיים בקרב מגדלי התרנגולות. בנוסף לצפיפות, דו״ח המבקר מזכיר גם את הטינופת והתנאים התברואתיים הלקויים בלולים, והסכנה להפצת מחלות שחלק מהן עלולות לעבור גם לבני אדם.

בפייסבוק

בתקשורת: ynet

לפוסט של משרד מבקר המדינה


הכנסת דנה בתקנות לאיסור לולי כלובים

מאי 2022

ועדת החינוך של הכנסת, הממונה על אישור תקנות לפי חוק צער בעלי חיים, קיימה דיון מקדים לקראת דיוני המשך לאישור התקנות. בדיון לקחו חלק ותמכו בקידום התקנות יו"ר הוועדה ח״כ שרן השכל, שר החקלאות עודד פורר, ראשת שדולת זכויות בעלי חיים בכנסת ח״כ יסמין סאקס פרידמן, ח״כ עופר כסיף וכן נציגות מטעם עמותת אנימלס וארגוני בעלי חיים נוספים. 

בפייסבוק

בתקשורת: רשת ב׳ יומן הבוקר

לפוסט של יו״ר הועדה ח״כ שרן השכל

לפוסט של שר החקלאות עודד פורר

לפוסט של ח״כ יסמין סאקס פרידמן


התקנות לאיסור לולי כלובים מגיעות לאישור הכנסת

מאי 2022

מהטור של דוברת עמותת אנימלס ב-ynet לקראת העברת התקנות שיוציאו את הכלובים מחוץ לחוק: ״גם בלול ללא כלובים התרנגולת נתפסת בסופו של דבר כמכונה לייצור ביצים. אבל לפחות, לא מדובר בגיהנום הכלובים. התרנגולת יכולה לממש התנהגויות טבעיות שמאוד חשובות לה. היא יכולה לדרוך על קרקע ולנקר בה, לברור לעצמה את המזון ולעשות אמבטיות חול, כדי לנקות את הנוצות שלה וגם פשוט - כי זה כיף לה. התרנגולת יכולה לפרוש את הכנפיים שלה, ולהתעופף מעט.

אלו לא חיי החופש שהיא ראויה להם, אבל זה ההבדל בין לחיות חיים רצופי כאב, חיים בלתי נסבלים, חיים בצינוק שאין בהם שניה אחת של חסד, לבין חיים שבהם יש גם רגעי נשימה, רגעי הנאה, רגעים שבהם התרנגולת יכולה פשוט להיות - תרנגולת."

לטור המלא

עוד בתקשורת: מאקו

בפייסבוק


גם מדינת אריזונה אוסרת על לולי כלובים

אפריל 2022

חוק חדש במדינת אריזונה אוסר על כליאת תרנגולות בכלובים ועל מכירת ביצי כלובים - ככה שגם ביצים שמיובאות לאריזונה יהיו חייבות להיות מלולים ללא כלובים. אריזונה היא כבר המדינה העשירית בארה"ב שמצטרפת למגמה ואוסרת על לולי כלובים.

בפייסבוק


כתבה ב״הארץ״: למה צריך עשר שנים כדי להפסיק את ההתעללות בתרנגולות

מרץ 2022

"משרד החקלאות, בראשות השר עודד פורר, פירסם בחודש שעבר טיוטה לרפורמה שכבר לפני שנים רבות היתה צריכה לצאת לדרך והתעכבה עד עכשיו — הרפורמה בתעשיית הביצים המיושנת של ישראל... ביצוע הרפורמה יתפרש על פני עשר שנים. משך הזמן הזה שערורייתי, משום שנדרשים כמה חודשים כדי לבצע רפורמה כזאת... כבר עכשיו ישראל מפגרת אחרי מדינות רבות, שזה שנים אוסרות על גידול תרנגולות מטילות בלולי סוללה".

בפסייבוק

לכתבה


תחקיר אנימלס פורסם ב-ynet: ״צפיפות קשה של תרנגולות בלול בישראל״

מרץ 2022

"התיעוד שצולם על ידי עמותת 'אנימלס' בלול בדרום אינו מציג מראה חריג. התחקירנים של העמותה נכנסו ללול בו קיימת שיטת גידול תרנגולות המקובלת בישראל, ובה עושים שימוש רוב בעלי הלולים במדינה. המראות שהתגלו לעיניהם אינם נעימים: תרנגולות עומדות בצפיפות קשה, ללא יכולת לזוז או אפילו לפרוס את הכנפיים."

בפסייבוק

לכתבה


קמפיין חוצות ענק: להוציא מחוץ לחוק את כליאת התרנגולות בכלובים

מרץ 2022

הלילה עלה בירושלים שלט חוצות ענק, ועכשיו כל מי שמגיע לעיר, לכנסת ולמשרדי הממשלה, מסתכל לתרנגולות בעיניים ויודע: 89% מהישראלים חושבים שצריך להוציא לולי כלובים מחוץ לחוק!
השלט הזה הוא יריית הפתיחה של קמפיין הפרסום הגדול ביותר למען בעלי חיים שנעשה, שכולל גם מאות אוטובוסים שכבר חורשים את רחובות ירושלים ותל אביב, תחנות אוטובוס, שלטים עירוניים ותשדיר רדיו בקריינות של גדי סוקניק!

בפייסבוק: 1, 2, 3, 4, 5

בתקשורת: דבר המפרסם


ארה"ב: תעשיית הביצים בעיצומו של מעבר ללולים ללא כלובים

פברואר 2022

בעקבות שנים של קמפיינים למען זכויות בעלי חיים, יוזמות חקיקה בקליפורניה ובמדינות אחרות, וכן לחצים מצד רשתות מזון מהיר וסופרמרקטים - יצרניות הביצים בארה״ב נמצאות בעיצומו של מעבר ללולים ללא כלובים.

בפייסבוק

לכתבה


שר החקלאות עושה היסטוריה ואוסר על כליאת התרנגולות בכלובים

פברואר 2022

משרד החקלאות פרסם טיוטת תקנות שיאסרו בהדרגה על כליאת תרנגולות בכלובים! זה צעד היסטורי שמעמיד את ישראל בשורה אחת עם המדינות המתקדמות שמפסיקות לכלוא בעלי-חיים בכלובים.
כליאה בכלובים היא אחת מצורות ההתעללות הקשות ביותר: תרנגולת בכלוב לעולם לא זוכה להתהלך על הקרקע, ובטח שלא לפרוש כנפיים ולהתעופף.

בפייסבוק

לפוסט של השר פורר

בתקשורת: ynet, ישראל היום, רדיו קול חי, כלכליסט

לראיון של דוברת אנימלס ברדיו ״כאן ב״


דיון בכנסת על שפעת העופות: ״תזכורת לסכנות הקשות של גידול תעשייתי של בעלי חיים״

ינואר 2022

עמותת אנימלס השתתפה בדיון החשוב בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת בנושא שפעת העופות בישראל. חברי הכנסת שהובילו את הדיון מקשרים בין בריאות בעלי חיים לבריאות האדם והסביבה, קוראים למעבר ללולים ללא כלובים וכן קוראים לאזרחים להפחית בצריכת העוף והביצים.

בפייסבוק

לפוסט של ח״כ יסמין סאקס פרידמן


 הזלזול המופגן בנהלי הבטיחות בתעשיית הביצים

ינואר 2022

בזמן ששפעת העופות משתוללות, תחקירני אנימלס תיעדו חתול אוכל תרנגולת מתה שהייתה זרוקה על האדמה מחוץ ללול של תעשיית הביצים.

לצפייה בסרטון בפייסבוק


 כלובי הגיהנום: כתבה בידיעות אחרונות מתארת את תנאי המחיה הזוועתיים של התרנגולות בתעשיית הביצים 

ינואר 2022

אנימלס בכתבה: ״שר החקלאות מוביל מדיניות מבורכת של העברת תעשיית הביצים ללולים ללא כלובים, מדיניות שנתמכת על ידי 89% מהישראלים, שחושבים שלולי כלובים צריכים לצאת מחוץ לחוק. אנחנו מצפים לראות את המדיניות החשובה באה לידי ביטוי בהקדם גם בתקנות לפי חוק צער בעלי חיים, שיקבעו במפורש שאסור להחזיק תרנגולות בלולי כלובים. לולים ללא כלובים הם לולים תעשייתיים לכל דבר, ולא מדובר בגן עדן לתרנגולות - גם בהם החיים שלהן קשים. אבל לפחות זה לא גיהנום״.

בפייסבוק

הכתבה המלאה בידיעות אחרונות: עמוד ראשון, עמוד שני


 מאמר המערכת ב״הארץ״: ״אם היתה מדינת ישראל עוברת לשימוש בלולים המודרניים, היה אפשר לעצור את התפרצות המגפה בעודה באבה״

ינואר 2022

על ההשמדות ההמוניות של תרנגולות במהלך שפעת העופות, על לולי הכלובים הצפופים והמטונפים, ועל הקשר ביניהם.

בפייסבוק

לכתבה


 התגלה לול נוסף שנגוע בשפעת העופות - קרוב למיליון בעלי חיים הושמדו מאז שהמגפה משתוללת

ינואר 2022

את כל התרנגולות, החולות וגם את הבריאות - את כולן זורקים למיכל קצף, שחוסם את דרכי הנשימה שלהן. הן נחנקות, טובעות למוות אכזרי ומייסר במיוחד.

לצפייה בסרטון בפייסבוק


 לראשונה: מכסות ללולים חדשים - רק ללולים ללא כלובים

דצמבר 2021

ועדת הכלכלה של הכנסת החליטה לאשר את תקנות מכסות הביצים לשנת 2022, בהן נקבע לראשונה שמכסות ללולים חדשים יחולקו אך ורק ללולים ללא כלובים.

בפייסבוק


 שפעת העופות במרגליות: ״נחפר בור ענק להשמדת התרנגולות״

דצמבר 2021

כמעט רבע מיליון תרנגולות כלואות בלולי הביצים ביישוב מרגליות שבצפון. רובן יושמדו בעקבות התפרצות המגפה, הן התרנגולות הנגועות והן הבריאות.

בפייסבוק

בתקשורת: ynet


 על פי פרסום ב״דה מארקר״: 31% מלולי התרנגולים בארץ נגועים בסלמונלה

דצמבר 2021

נתונים חושפים כי הרוב המוחלט של הלולים בישראל מיושנים, אכזריים ומסכנים את בריאות הציבור. ״מדובר במפגע תברואתי קשה, מעלה צחנה ומעודד התרבות של חיידקים מחוללי מחלות״.

בפייסבוק

לכתבה


עמותת אנימלס הצטרפה לוועדת החינוך של הכנסת בסיור בלולים: ״חידד את הצורך לעבור ללולים ללא כלובים״

נובמבר 2021

ח״כ שרן השכל, יו"ר הוועדה, הדגישה כי הוועדה מבינה את הצורך לעבור ללולים ללא כלובים וכי היא שמחה לראות שרוב החקלאים לא מתנגדים לעניין הזה.

בפייסבוק


נתונים של משרד החקלאות מראים כי כלובי הסוללה מהווים מפגע תברואתי

נובמבר 2021

בפייסבוק

בתקשורת: דה מרקר

לראיון של השר פורר ברדיו צפון


ועדת החינוך של הכנסת: ״לאסור לולי כלובים בהקדם, כל עיכוב הוא התעללות״

אוקטובר 2021

יו״ר ועדת החינוך, ח״כ שרן השכל, קראה למשרד החקלאות להגיש תוך 6 שבועות טיוטה לתקנות לחוק צער בעלי-חיים לקביעת סטנדרטים מינימליים להחזקת התרנגולות בתעשיית הביצים.

בפייסבוק

בתקשורת: גלובס

לפוסט של ח״כ שרן השכל

לפוסט של ח״כ יסמין סאקס פרידמן


שר החקלאות בסיור עם מנכ"לית אנימלס: אקדם תקנות לאיסור בניית לולי כלובים

ספטמבר 2021

צוות אנימלס ליווה את שר החקלאות עודד פורר בסיור בלולים בצפון הארץ, במסגרת קידום הרפורמה בתעשיית הביצים. השר ביקר בלול מודרני ללא כלובים, ולאחר מכן הגיע לביקור פתע בלול כלובים.
שר החקלאות הדגיש במהלך הסיור כי הוא קשוב אל ארגוני בעלי החיים, וכי משרדו עובד על תקנות לפי חוק צער בעלי חיים לאיסור בניית לולי כלובים חדשים.

לעדכון של מנכ"לית אנימלס בפייסבוק


שר החקלאות מתחייב: לא ייבנו יותר לולי כלובים

ספטמבר 2021 

שר החקלאות עודד פורר הודיע בראיון בגל"צ שהרפורמה בתעשיית הביצים תקודם אך לא במסגרת חוק ההסדרים, וציין: "בענף ההטלה, יש נושאים מאוד מאוד חשובים שייצאו לדרך באופן מידי, כמו הנושא של צער בעלי חיים... נפגשתי עם הרבה ארגוני בעלי חיים, עם אנימלס, ואחרים, והבטחנו להם ואנחנו גם הולכים ליישם את זה, לא ייבנו במדינת ישראל יותר לולים שהם לולי הכלובים הישנים, והתנאי יהיה בניה של לולים חדשים, יהיה רק לולים ללא כלובים, מה שנקרא לולי מעוף, חשוב שזה יהיה מיידי." 

לראיון של שר החקלאות

לפרסום בידיעות אחרונות

לראיון של דוברת אנימלס


שר החקלאות: הרפורמה היא צעד ראשון בדרך ללולים ללא כלובים

יולי 2021

שר החקלאות הודיע בראיון לכאן ב' שהוא מקדם את הפסקת כליאת התרנגולות בכלובים: "גם מבחינת צער בעלי-חיים, מדינת ישראל צריכה ללכת היום בנתיב של מדינות מפותחות... הרפורמה בלול זה צעד ראשון שלנו בדרך ללולים מתקדמים ללא כלובים, ממש בדומה לאירופה".


שר החקלאות יכריע: סוף עידן הכלובים או מימון התעללות

יולי 2021

משרדי החקלאות והאוצר מתכננים רפורמה בתעשיית הביצים כחלק מחוק ההסדרים, שעלולה להביא להקמת לולי כלובים חדשים בסבסוד ציבורי, ולהנציח את הכלובים. אנימלס: "קוראים לשר החקלאות להציב את ישראל בשורה אחת עם המדינות המתקדמות, להוביל מהלך היסטורי ולשים סוף לעידן הכלובים".


הנציבות האירופית: כליאת בעלי חיים בכלובים תצא מחוץ לחוק

יולי 2021

הנציבות האירופית הודיעה כי היא תקדם חקיקה לאיסור על כליאת בעלי חיים בכלובים, בהם מאות מיליוני תרנגולות, כמו גם עגלים, ברווזים, חזירות וארנבונים. על פי ההודעה, בכוונת הנציבות להציג הצעת חוק עד ל-2023, והיא אף תבצע בדיקת היתכנות להכנסת החקיקה לתוקף כבר ב-2027. הליך החקיקה החל ביוזמה אזרחית "סוף עידן הכלובים", עליה חתמו 1.4 מיליון אזרחים. זמן קצר עובר להודעת הנציבות, גם הפרלמנט האירופי אישר ברוב מוחץ את היוזמה וקרא לנציבות האירופית לקדם את החקיקה, קריאה שכאמור נענתה בחיוב. בהודעת האיחוד הודגש כי החקיקה תאסור גם יבוא מוצרים שאינם עומדים בדרישות האירופיות. 

לכתבה ב-ynet

לפוסט


הפרלמנט האירופי הצביע: סוף עידן הכלובים

יוני 2021

הפרלמנט האירופי אישר ברוב מוחץ (558 תומכים לעומת 37 מתנגדים ו-85 נמנעים בלבד) יוזמה אזרחית, שחתמו עליה 1.4 מיליון אזרחים מרחבי האיחוד, לקידום חקיקה שתשים סוף לעידן הכלובים במשקים המתועשים. לפי התוכנית, תאריך היעד שמציע הפרלמנט לאיסור הכלובים הוא 2027, והאיסור יחול גם על מוצרים המיובאים לאיחוד האירופי.

לפוסט


נוואדה אוסרת על לולי כלובים

יוני 2021

חוק חדש במדינת נוואדה יאסור על לולים שמחזיקים למעלה מ-3,000 תרנגולות לכלוא אותן בכלובים. החוק גם אוסר על יבוא של ביצים מלולי כלובים מחוץ לשטח המדינה. נוואדה היא כבר המדינה התשיעית בארצות הברית שמצטרפת למגמה ומוציאה את הכלובים בתעשיית הביצים מחוץ לחוק, וקדמו לה קליפורניה, מסצ'וסטס, וושינגטון, רוד-איילנד, מישיגן, אורגון, קולורדו ויוטה. 

לפוסט


ארה"ב: יוטה אוסרת על כליאת תרנגולות בכלובים

מרץ 2021

גם מדינת יוטה מצטרפת לשורת המדינות שאוסרת על כליאת תרנגולות בכלובים, והיא המדינה השמינית בארה"ב שמקדמת את הוצאת הכלובים מחוץ לחוק.

לפוסט


סקר גיאוקרטוגרפיה: 89% מהישראלים חושבים שישראל צריכה לאסור על לולי כלובים

דצמבר 2020

סקר שנערך בהזמנת אנימלס ע"י מכון גיאוקרטוגרפיה מצא תמיכה גורפת של הישראלים במאבק: 94% סבורים כי הממשלה צריכה לפעול כדי להפחית את הפגיעה בבעלי החיים במשקים המתועשים; 93% מסכימים עם האמירה "כליאה של בעלי חיים בכלוב צפוף לכל חייהם זו התעללות"; 95% תומכים בכך שבמסגרת הרפורמה המתוכננת לבנייה מחדש של לולים בתעשיית הביצים במימון ציבורי ייבנו לולים ללא כלובים ו-89% מאמינים שישראל צריכה לאסור על לולי כלובים, כשרובם (79%) חושבים לא רק שצריך לאסור על לולי כלובים, אלא שישראל צריכה לאפשר רק לולים ללא כלובים עם יציאה לחצר. 

לכתבה בישראל היום

לפוסט

לפוסט


הכנסת קבעה: מחצית מהמכסות שיוקצו יהיו ללולים ללא כלובים

דצמבר 2020

נציגי אנימלס השתתפו בדיון סוער בוועדת הכלכלה על הגדלת מכסות הביצים, הביעו התנגדות להקצאת מכסות נוספות ללולי כלובים ודרשו לגבש מדיניות שתעודד מעבר ללולים ללא כלובים, שבהם התרנגולת יכולה לפחות לדרוך על הקרקע ולהתעופף מעט. לבסוף הוועדה החליטה שמחצית מהמכסות החדשות שיוקצו תהיה ללולים ללא כלובים. הצעד יקל על סבלן של חלק מהתרנגולות, אולם התקנות עדיין נותנות תמריצים ללולי כלובים.
ח"כים רבים נלחמו בנחישות כדי להשמיע את קולם של בעלי החיים: עמית הלוי, שרן השכל, תמר זנדברג, יוראי להב הרצנו, אסנת מארק, אריאל קלנר ויו"ר הוועדה חה"כ יעקב מרגי. בדיונים קודמים בנושא פעלו גם חה"כ אלי אבידר, מיקי חיימוביץ', אימאן ח'טיב יאסין, עידן רול ואנטאנס שחאדה. 

לפוסט


צ'כיה אוסרת על לולי כלובים

נובמבר 2020

הפרלמנט הצ'כי הצביע בעד איסור כליאת תרנגולות בכלובים, ובכך מצרף את המדינה לרשימה ההולכת ומתארכת של מדינות שמוציאות את הכלובים מחוץ לחוק.

לפוסט


הצעת חוק לסימון ביצים: סוף להטעיית הצרכנים 

נובמבר 2020

הצעת חוק חדשה שמוביל ח"כ עוזי דיין (ליכוד) אליה הצטרפו חה"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו), תמר זנדברג (מרצ) ומרב מיכאלי (העבודה) מבקשת לשים סוף להטעיית הצרכנים שיוצרת תעשיית הביצים: ציורים של תרנגולות שמחות בשדה על קרטוני הביצים חצילים כמו "ביצי משק" על אריזות ביצים שהגיעו מלולי כלובים. הצעת החוק מבקשת לחייב לסמן אם הביצים הגיעו מלול כלובים או לול ללא כלובים. 

לפוסט


בזכות לחץ ציבורי: נבלם ניסיון להעביר 100 מיליון ש"ח למימון לולי כלובים 

אוגוסט 2020

במסגרת תקציב להתמודדות עם משבר הקורונה, הממשלה ביקשה להעביר 100 מיליון ש"ח לבניית לולים חדשים בתעשיית הביצים, כולל לולי כלובים. הלחץ הציבורי שהובילה אנימלס הצליח, והתקציב עבור בניית לולים הושמט.  

לכתבה ב-ynet

לפוסט


משרד החקלאות מבקש להגדיל את המכסות ללולים 

אוגוסט 2020

משרד החקלאות מתכנן לתת תוספת למכסות הביצים, כולל ללולי כלובים, מה שבפועל עלול לאפשר ללולנים לדחוס עוד תרנגולות בכלובים הצפופים ממילא.

לכתבה בישראל היום

לפוסט


שר החקלאות: "פועל להעביר את כל ענף הלול ללולי מעוף וחופש"

אוגוסט 2020

שר החקלאות אלון שוסטר הצהיר שהוא רוצה להעביר את תעשיית הביצים בישראל ללולים ללא כלובים, אבל שמשרד האוצר לא נותן לו תקציב. אולם, תקנות המכסות שמבקש משרד החקלאות להתקין אינן דורשות שינוי תקציבי, וטיוטת התקנות שניסח משרד החקלאות מאפשרת הגדלת המכסות גם בלולי כלובים.  

לכתבה בגלובס

לפוסט


קולורדו בארה"ב אוסרת על כליאת תרנגולות בכלובים

יולי 2020

מדינת קולורדו הצטרפה למגמה ואוסרת על כליאת תרנגולות בכלובים ועל מכירת ביצים מלולים בהם התרנגולות החוזקו בכלובים. מדובר במדינה השביעית בארה"ב שאוסרת על לולי כלובים.

לפוסט


מדינת מישיגן אוסרת על לולי כלובים

נובמבר 2019

מישיגן (ארה"ב החליטה לאסור על החזקת תרנגולות בכלובים ועל מכירת ביצים מלולים בהן התרנגולות מוחזקות בכלובים.

לפוסט


אזרחי האיחוד האירופי דורשים: סוף עידן הכלובים 

ספטמבר 2019

יוזמה אזרחית שקוראת לשים סוף לכלובים הוגשה לנציבות האירופית במסגרת הליך המאפשר לאזרחי אירופה להיות מעורבים בחקיקה. כדי להניע את ההליך נדרשות חתימות של מיליון אזרחים, והיוזמה הוגשה עם 1.6 מיליון חתימות. 

לפוסט


מדינת אורגון בארה"ב אוסרת לולי כלובים

אוגוסט 2019

אורגון החליטה לאסור בחוק כליאת תרנגולות בלולי כלובים וגם על מכירת ביצים שהוטלו בלולי כלובים.

לפוסט


התחייבות ממשלתית ללולנים: 340 מיליון ש"ח לבניית לולים חדשים

אוגוסט 2019

בעיתון דה-מרקר דווח כי ראש הממשלה ושר האוצר החליטו להעביר לתעשיית הביצים 340 מיליון שקל לבניית לולים חדשים, במתווה שמאפשר בניית לולי כלובים.

לפוסט


וושינגטון אוסרת על כליאת תרנגולות בכלובים ומכירה של ביצים מלולי כלובים

מאי 2019

מדינת וושינגטון בארה"ב העבירה חקיקה לאיסור על כליאת תרנגולות בלולי כלובים וגם על מכירת ביצים שהגיעו מלולים בהם התרנגולות מוחזקות בכלובים.

לפוסט


כנס הבחירות "חיה פוליטית" : יש לקדם מעבר ללולים ללא כלובים

מרץ 2019

בכנס לקראת הבחירות לכנסת ה-21, שיזמו אנימלס ו-ויגן פרנדלי, השתתפו מועמדים מכל הקשת הפוליטית שהסכימו: יש לאסור על כליאת תרנגולות בכלובים.


ח"כים קוראים למעבר ללולים ללא כלובים

דצמבר 2018

נציגי מרכז המחקר והמידע של הכנסת הציגו בוועדת החינוך של הכנסת נתונים שמראים שבעוד שבעולם אוסרים על כליאת תרנגולות בכלובים, ישראל נשארת מאחור. חברי הכנסת דן סידה, יעל כהן פארן ויעל גרמן יצאו נגד השימוש בכלובים וקראו לפעול למעבר ללולים ללא כלובים. יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב מרגי, הבטיח לקדם תקנות בעניין.

לפוסט


תחקיר אנימלס וסנטיאנט - החיים של תרנגולות בכלובים 

דצמבר 2018 

מצלמות שהוסתרו ע"י תחקירני עמותות אנימלס וסנטיאנט בלולי תרנגולות תיעדו את הצפיפות הקשה ואת רגעיהן האחרונים של התרנגולות שנשלחו לחשמול במכונה. 

לכתבה ב-ynet


משרדי החקלאות והאוצר מבקשים להוציא לפועל את הרפורמה לבנייה מחדש של הלולים 

ינואר 2018

משרדי האוצר והחקלאות החליטו לחדש את הרפורמה לבנייה מחדש של מרבית הלולים בתעשיית הביצים בישראל, באופן שמאפשר בניית לולי כלובים. היקף התקציב מכספי ציבור שמוקצה הוא 340 מיליון ש"ח, זאת במסגרת חוק ההסדרים ל–2019. הרפורמה אושרה על ידי הממשלה כבר ב–2007 אך היא לא יצאה לפועל, בין היתר בעקבות עתירת אנימלס לבג"ץ, שקבע שלא ניתן לקדם את הרפורמה ללא תקנות לפי חוק צער בעלי חיים באשר לתנאים שבהם יחיו התרנגולות. 

לכתבה בדה מרקר

לכתבה בכלכליסט

לראיון של דוברת אנימלס, שירה הרצנו, ברשת ב'

לטור של אורנה בנאי בידיעות אחרונות

לטור של עו"ד יוסי וולפסון בהארץ


המחאה בשטח: מול ביתו של שר האוצר ומול משרד האוצר 

ינואר 2018

המחאה הציבורית בהובלת אנימלס ממשיכה ומגיעה גם לחיפה, מול ביתו של שר האוצר, משה כחלון, ואל משרד האוצר בירושלים.

לכתבה במעריב 

לפוסט


הפגנה מול ישיבת הממשלה בזמן הדיון בחוק ההסדרים 

ינואר 2018

אנימלס הובילה מחאה מול ישיבת הממשלה - בזמן הדיון בחוק ההסדרים, במסגרתו ביקשו משרדי החקלאות והאוצר להעביר את הרפורמה. 

לפוסט


המאבק הצליח - הרפורמה לא נכנסה לחוק ההסדרים

ינואר 2018

בעקבות הלחץ הציבורי, הרפורמה למימון לולי כלובים לא נכנסה לחוק ההסדרים.