את הסרט הזה תעשיית הדיג ממש לא רוצה שתראו

חברים, אני בהתרגשות שיא!

סרט הדוקו סיספירסי (seaspiracy) עלה לנטפליקס רק לפני שבועיים, וכבר הספיק להכות גלים בכל רחבי העולם. הוא נכנס תוך יומיים לרשימת 10 הסרטים הנצפים ביותר בנטפליקס בעשרות מדינות (כולל ארה"ב, בריטניה וישראל) ועורר מלא תגובות סוערות, כולל הצהרות נרגשות של סלבס שלא יאכלו יותר דגים בעקבות הצפייה בו!

הסרט מצליח במשימה החשובה ביותר שלו: לגרום לנו להבין - ולהרגיש - שהים לא נמצא על כוכב אחר - אלא שהוא לב העולם שלנו. שאנחנו תלויים לעצם קיומנו בחיים ששוחים בו - כולל בכל נשימה שאנחנו נושמים. מאוד נדיר שסרט פופולרי משקף תמונה אמיתית (ולא מרוככת) של יחסנו האכזרי וקצר-הרואי למינים אחרים ולסביבה. לכן חשוב מאוד שננצל את ההזדמנות הנדירה הזו כדי שכמה שיותר אנשים ישמעו עליו!

מה אפשר לעשות כדי להשאיר את הסרט בראש מצעד הסרטים הנצפים?

  • לשלוח את הסרט לחברים ולמשפחה.
  • לכתוב עליו פוסטים בפייסבוק ואינסטגרם, לצייץ בטוויטר ולהעלות טיקטוקים.

אפשר גם אחרת

ניתן להכין חריימה טעים ומפתיע מהצומח או סלט טונה ללא שימוש בדגים. סקרנים איך?

אגב, הסרט מצוין וחשוב, אבל לא נטול פגמים. למשל, הוא משתמש במחקר שהזהיר מ"אוקיינוסים ריקים" ב-2048, למרות שמחבר המחקר הספיק לתקן מאז את ההערכה שלו. אבל האמת היא שהתיקון הזה (כמו טענות נוספות לאי דיוקים) לא נוגד את הטענות המרכזיות של הסרט. באמת משנה אם האוקיינוסים יתרוקנו בשנת 2048 או בשנת 2068? והאם הם "יתרוקנו סופית", או שישארו בהם רק מדוזות?

אולי קיים קושי לחזות במדויק את שנת פטירת החיים בים, אך המגמה ברורה: בני האדם מנהלים מסע השמדה חסר תקדים נגד החיים בים.

את המציאות הזו אנחנו לא מוכנים לקבל, ונמשיך יחד להילחם בה בכל דרך אפשרית.

 

שלכם,

רעות הורן

מנכ"לית אנימלס

Image