שר החקלאות יקדם תקנות לאיסור בניית לולי כלובים

שר החקלאות בסיור עם מנכלית אנימלס יקדם תקנות לאיסור בניית לולי כלובים

שר החקלאות יקדם תקנות לאיסור בניית לולי כלובים

רעות הורן, מנכ"לית אנימלס, מספרת:
אני עדיין בהתרגשות מטורפת מהסיור שהיה ביום חמישי, בו ליווינו את שר החקלאות עודד פורר בביקור בלולים בצפון הארץ. השר ראה מקרוב איך תרנגולות מוחזקות יחד עם עוד תרנגולות בתא קטנטן, על רצפת רשת אלכסונית, כשהן בקושי יכולות לעמוד זקוף או למתוח איברים. השר גם ביקר יחד איתנו בלול מעוף במושב כרם בן זמרה. שם, מדובר אמנם בלול תעשייתי לכל דבר ועניין, ממש לא גן עדן וגם לא קרוב לזה. אבל - וואו, איזה הבדל! בלול מעוף סוף סוף התרנגולות מתנהגות, גם אם באופן חלקי - כמו תרנגולות. הן יכולות לזוז, להלך על קרקע ואפילו לעוף בין המפלסים. לכל אלו הן לא זוכות בלול כלובים.

השר הבטיח לי באופן אישי שהוא קשוב לנושא ולרצונות הציבור - הוא יודע ש-89% מהישראלים תומכים באיסור על כליאת תרנגולות בכלובים. ברמה הפרקטית, הוא שיתף אותי שהם עובדים על תקנות לפי חוק צער בעלי חיים בהן ייקבע איסור על בניית לולי כלובים. הכוונה היא ליישר קו עם מגמת החקיקה העולמית - עוד ועוד מדינות מוציאות את הכלובים מחוץ לחוק, כולל התקדמויות חשובות בארה"ב ובאיחוד האירופי כולו. בנוסף, 2,000 תאגידים כבר התחייבו להפסיק להשתמש בביצים מכלובים. זה חלק מרכזי מהסיבה שקבוצת הלולנים בכרם בן זמרה, החליטו להקדים ולבנות לול מעוף ללא כלובים.

אני שמחה מאוד לראות שסוף סוף יש לנו שר חקלאות שחושב צעד אחד קדימה, עם נכונות לעשות שינוי היסטורי במצב בעלי החיים הנמצאים באחריותו. אני מברכת על החלטת השר לאסור על בניית לולי כלובים כצעד ראשון בהובלת ישראל אל #סוף_עידן_הכלובים, ואני מקווה שכבר אחרי סיום פגרת הכנסת תוצג חקיקה שתכלול גם איסור מיידי על בניית כלובים חדשים וגם תאריך יעד לאיסור גורף של החזקת תרנגולות בכלובים ומכירה של ביצים מכלובים.חברים, יש עוד דרך לעבור, אבל היום יותר מתמיד אני יודעת שנגיע לשם. ביחד, נבטיח עתיד טוב יותר לתרנגולות!

בתמונה: השר מזועזע מהצפיפות הקשה, מהררי הצואה שמתחת לכלובים, שמגיעים כמעט עד הביצים שהוטלו, מגגות האזבסט, ומסכנת התחלואה.