ניצחון! בית המשפט מחק את התביעה.
תודה לאלפי התומכים שעמדו לצדנו!

ניצחנו-את-זוגלובק

זוגלובק לא תשתיק אותנו!

עומדים לצד אנימלס
מול תביעת ההשתקה של זוגלובק

הצטרפו ל-9,654 שכבר חתמו על העצומה

גם אני צפיתי בתחקירים וגם אני לא מפחד/ת לומר שזוגלובק התעללו בבעלי חיים.

חתימה על עצומה

אנימלס נערכת בגאווה למאבק המשפטי עם זוגלובק

זוגלובק תובעת, בתזמון תמוה (ב"איחור" של כ-5 שנים) את עמותת אנימלס (לשעבר אנונימוס) בגין המחווה הסאטירית שיצרנו ללוגו שלה בו מופיעה המילה "מתעללים". זוגלובק לא מסתפקת בהגשת התביעה נגד אנימלס ומוסיפה 8 פעילות ופעילים באנימלס כנתבעים נוספים באופן אישי. היא אפילו תבעה את גוגל, פשוט כי מנוע החיפוש שלה מציג את המחווה שזוגלובק כל כך מתאמצת להעלים...

אז קודם כל – אם טרם צפיתם/ן בתחקירים – צפו ושפטו בעצמכם/ן:

האם לדעתך זוגלובק התעללו בבעלי חיים?

אנו עומדים על זכותנו לתאר ללא פחד את המציאות המחרידה שנחשפה על ידינו שוב ושוב במתקני זוגלובק. אנו נחושים להגן על זכותנו – ועל זכותו של כל אדם וארגון – לקרוא להרעבה והצמאה של בעלי חיים הכלואים שעות בצפיפות – התעללות. להגיד בפה מלא שבעיטה בבעלי חיים, גרירתם על הקרקע והשלכתם באוויר – היא התעללות. לומר שטלטול תרנגול כאילו הוא חפץ ולא יצור חי – זו התעללות.

אוקיי אוקיי, אבל למה זה חשוב?

התביעה שהגישה זוגלובק היא ניסיון לסתימת פיות. זוגלובק מנסה להשתיק את המחאה נגדה, למנוע עריכת תחקירים נוספים ולהרתיע את הארגון היחיד שחשף את מעשי ההתעללות בפריים טיים טלוויזיוני מלהמשיך את מאבקו למען בעלי החיים.
כניעה לדרישות של זוגלובק היא הסכמה והשלמה עם שינוי כללי המשחק בנוגע ליכולתם של פעילים להגנת בעלי חיים להתבטא ולפעול נגד ההתעללות המתבצעת במסגרת פעילותם של תאגידים כוחניים. היא מתן פרס ותמריץ לתביעות השתקה שמטרתן לאפשר את המשך ההתעללות ללא ביקורת ציבורית.

זוגלובק, כחברה מסחרית, משקיעה משאבים ביחסי ציבור ובטיפוח תדמיתה. זאת בזמן שהיא משווקת מוצרי בשר מעובד מהסוג שארגון הבריאות העולמי הכריז עליהם כמסרטנים ודאיים (נקניקיות, נקניקים ושאר מוצרי בשר מעובד).

בשנים האחרונות החל הציבור להיות מודע יותר לסבלם של בעלי החיים שמהווים עבור זוגלובק לא יותר מחומר גלם, בין היתר בעקבות שני תחקירים סמויים שערכה אנימלס במשחטה של זוגלובק ותחקיר סמוי נוסף שערכה אנימלס בלולים ששיווקו תרנגולים למשחטה.
אנחנו נמשיך לפעול. לא ניכנע ולא נשתוק. ולא ניתן לאף אחד לסתום לנו את הפה. הצטרפו אלינו!
---
* אה, אגב – כמובן שאין בעיה לרכוש את מוצרי הסדרה הטבעונית של זוגלובק. כל קנייה טבעונית היא קנייה ידידותית לבעלי חיים.

תודתנו נתונה לעורכי הדין התותחים כרמל פלד ושות' על התנדבותם למאבק החשוב!