הגיעה העת לסוף עידן הכלובים

לולי תרנגולות בתעשיית הביצים

מצליחים למצוא את ההבדלים?
הגיעה העת לסוף עידן הכלובים!

שר החקלאות עודד פורר: כשאתה אומר "לולים מודרניים" - למה אתה מתכוון?

בצד אחד, כלוב סוללה, בו לכל תרנגולת יש שטח של קצת פחות מדף A4. בצד השני, כלוב "מאובזר", בו לכל תרנגולת יש קצת יותר משטח A4, וכמה אביזרים שהיו אמורים לאפשר לתרנגולת לממש צרכים טבעיים (ספוילר - הם לא).

עדיין לא מצליחים לראות את ההבדלים? גם אנחנו לא. אבל כבר למעלה מעשור משרד החקלאות מתכנן רפורמה בתעשיית הביצים, ורוצה לתת מימון ציבורי לבנייה מחדש של מרבית הלולים בתעשייה. בעקבות עתירה שלנו, עוד ב-2009 בג"ץ הקפיא את הרפורמה ואמר למשרד החקלאות: אי אפשר להעביר רפורמה בלי לקבוע תנאי מינימום להחזקת התרנגולות. מאז, המשרד ניסה לאשר בכנסת תקנות שיאפשרו לכלוא את התרנגולות בכלובים מאובזרים, אבל נכשל בגלל התנגדות של ח"כים.

ועכשיו, כחלק מחוק ההסדרים, שהממשלה תצביע עליו כבר בשבוע הבא, שוב מנסים להעביר רפורמה בתעשיית הביצים, במסגרתה כל מי שירצה לבנות לול - יוכל לעשות את זה. הם גם אומרים שהם יתנו מענקים לבנייה של "לולים מודרניים", בלי להגיד מה הכוונה - כלומר יש סכנה אמיתית שייבנו המון לולי כלובים, ואפילו יתנו לזה סבסוד ציבורי!

שר החקלאות עודד פורר - לקרוא ללולי כלובים "מודרניים", זו תהיה בדיחה עצובה, ואם במסגרת הרפורמה ייבנו לולי כלובים, זו תהיה בכייה לדורות. בזמן שעוד ועוד מדינות אוסרות על לולי כלובים, אל תיתן לישראל להיתקע מאחור! יש לך את הכוח להקל על הסבל של מיליוני תרנגולות בכל שנה, להוביל את ישראל לצד המדינות המתקדמות ובמסגרת הרפורמה להוציא את הכלובים מחוץ לחוק. 89% מהישראלים שחושבים שצריך לאסור על לולי כלובים - אנא, ממש את רצון הציבור.

#סוף_עידן_הכלובים