הזדמנות היסטורית להשפיע על חייהם של מיליוני בעלי חיים

חברים וחברות,

השבועיים האחרונים היו מטורפים!

נודע לנו שמתוכננת רפורמה בתעשיית הביצים במסגרת חוק ההסדרים, שהמשמעות שלה היא שעלולים לבנות לולים חדשים בישראל, אולי אף במימון ממשלתי. מיד יצאנו בדרישה לאסור על לולי כלובים כחלק מהרפורמה! 

פעלנו ללא הפסקה - נפגשנו עם גורמים בכירים בלשכה של שר החקלאות עודד פורר, התרוצצנו בכנסת, קידמנו פרסומים בערוצים שונים ופתחנו קבוצת פעילות עם מעל למאה משתתפים הפועלים במרץ למען התרנגולות.

בחמישי האחרון הצהיר השר שהוא תומך בהפסקת כליאת התרנגולות בכלובים!

בראיון לכאן ב' אמר השר:

"גם מבחינת צער בעלי-חיים, מדינת ישראל צריכה ללכת היום בנתיב של מדינות מפותחות... הרפורמה בלול זה צעד ראשון שלנו בדרך ללולים מתקדמים ללא כלובים, ממש בדומה לאירופה". בהמשך, השר צייץ בטוויטר דברים דומים, וחזר על ההצהרה בראיונות נוספים.

מדהים! הפעילות שלנו מביאה לתוצאות. 

אך עדיין, מהבטחות ועד מעשים, יש עוד דרך - ובינתיים הרפורמה עדיין לא כוללת איסור על כלובים. לכן כולנו צריכים לפעול עכשיו יחד. הזמן הוא קריטי!

מה אפשר לעשות?

✔ שתפו את הפוסט, תייגו את שר החקלאות עודד פורר, הודו לו על ההצהרה החשובה, ואימרו שאתם מתרגשים ומחכים לראות את החקיקה לאיסור על כלובים הופכת למציאות!

✔ חיתמו על העצומה שלנו וקראו לשרים ולחברי הכנסת להשתמש בכוח שלהם כדי לתת לתרנגולות עתיד טוב יותר.

✔ שתפו את העצומה שלנו ברשתות החברתיות יחד עם ההאשטאג #סוף_עידן_הכלובים

הצהרת השר היא צעד משמעותי בדרך ללולים בלי כלובים - מהלך היסטורי שיקל על הסבל של מיליוני תרנגולות. נכון, גם לולים ללא כלובים הם לולים תעשייתיים לכל דבר, וגם בהם החיים של התרנגולת קשים, אבל לפחות היא יכולה לממש חלק מההתנהגויות הטבעיות שלה, ללכת על הקרקע, לנקר בה ולהתעופף מעט, ועבורה - זה המון.

למעלה מעשור אנימלס מובילה את המאבק להפסקת כליאת התרנגולות בכלובים, וזה מתאפשר בזכות העבודה המשותפת שלנו - ביחד נביא את סוף עידן הכלובים!

שלכם,

רעות הורן

מנכ"לית אנימלס

Image

נ.ב.

רוצים לעבוד באנימלס? אנחנו מגייסים!